Vietnam Ticari Vize

Vietnam ziyaretlerini ticari amaçlı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, talep edilen evrakları eksiksiz hazırlayarak vize başvusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde Vietnam ticari vizesi en fazla 30 gün olarak verilmektedir. Başvuru sahibinin özel bir mazeret bildirip bu mazeretin konsolosluk tarafından geçerli sayılması halinde Vietnam ticari vize süresi 90 olarak verilme ihtimali vardır.

Vietnam ticari vize başvurusu yapacak kişilerin başvuru öncesinde B1 belgesi(ticari vize davetiyesi) almaları gerekmektedir. B1 belgesi, C1 belgesinden tamamen farklı olup, bu evraklar için uygulanacak prosedürler de farklılık göstermektedir.

Ticari vize başvurusu yapacak kişilerin, Vietnam’da ziyaret edecekleri firma tarafından gönderilecek davetiye temin etmeleri gerekir.

Vietnam B1 belgesi nedir?

B1 belgesi (ticari vize davetiyesi) Vietnam’da ziyaret edilecek firma yetkililerinin Göçmenlik Bürolarına başvurarak temin edebilecekleri resmi onaylı bir davetiyedir. Vietnam ticari vize davetiyesinde ticari vizeye başvuru yapan kişinin ad-soyad, doğum tarihi, uyruğu, pasaport numarası, seyahat süresi ve kişinin ticari amaçla seyahat edeceğine dair bilgileri içermektedir ve geçerlilik süresi en fazla 3 aydır.

Vietnam Ticari Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 2018

  1. B1 belgesi (Aslı)
  2. Vietnam ticari vize talep dilekçesi (İşyeri antetli kağıdına kurum yetkilisi veya işveren tarafından yazılmış vize başvuru sahibinin Vietnam seyahat tarih aralıklarını, seyahatin sponsorunu ve vize ihlalinde bulunulmayacağını bildiren, şirket yetkilisi tarafından kaşe atılarak imzalanmış)
  3. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport aslı
  4. Vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve ıslak imzalı)
  5. 2 adet beyaz fon üzeri biyometrik fotoğraf (güncel)
  6. Otel ve uçak rezervasyonu
  7. Seyahat sağlık sigortası