Vietnam Turistik Vize

Vietnam, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına turistik seyahatler dahil vize rejimi uygulamaktadır.

Pasaportunuzun türüne göre;

Bordo (umuma mahsus) pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport sahibi Türk vatandaşları ise Vietnam’a yapacakları ziyaretlerin 90 günden daha kısa olması koşuluyla vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Vietnam turist vizesi Türkiye’nin tüm illerinden yapılacak başvurular için sadece Vietnam Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Şahsi vize başvurularında Ankara dışında ikamet edenler için Ankara Vietnam Büyükelçiliği’ne gidilmesi zorunludur. Şahsi başvuruda bulunmak istemeyenler için Vietnam turist vizesi için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla Türkiye’nin her yerinden gerekli evraklarınızı kargo veya posta yoluyla ileterek vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

C1 Belgesi (turistik vize onay mektubu) olmadan Vietnam turistik vizesi almak mümkün değildir.

Vize başvuru merkezimiz üzerinden yapacağınız turistik vize başvurularında vize danışmanlarımız başvuru evraklarınızın eksiksiz olması, başvuru formunun büyükelçilik tarafından istenen formatta doldurulması gibi süreçleri sizin adınıza kontrol etmektedir. Ancak bazı durumlarda evraklarınız eksiksiz olsa dahi Vietnam Büyükelçiliği başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Evrak işlemleri tamamlandıktan sonra Vietnam Büyükelçiliği’ne turistik vize başvurunuz iletilir.

Vietnam turistik vizesi tek girişli olup kısa süreli bir vizedir. Vize başvuru evraklarında ise meslek ayrımı yoktur. Vietnam turistik vize başvurusu yapacak olan kişilerin aşağıda yer alan vize başvurusu için gerekli evrak listesini hazırlamalıdır.

Vietnam C1 Belgesi nedir?

C1 belgesi Vietnam’a gidiş amacınızı ve neden seyahat ettiğinizi bildiren bir belgedir. Vietnam turistik vize başvurularında C1 belgesinin yer almaması durumunda başvuru işlemleri gerçekleştirilmez. Vize için gerekli olan C1 belgesinin alınmasında yetkili olan firmamız büyük kolaylık sağlamaktadır.

Vietnam C1 belgesi başvurunuzu Vize başvuru merkezimiz aracılığıyla yapmak isterseniz temsilcilerimiz sizin için Vietnam C1 belgesi temin edebilir. C1 belgesi alınması ve Vietnam vize başvurusu için bize 0312 419 09 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da iletişim formumuzu doldurarak temsilcilerimizin sizinle irtibata geçmesini talep edebilirsiniz.

Vietnam Turistik Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 2018

Vietnam’a turistik amaçlı seyahat planlayan kişiler 2018 yılı güncel evrak listesini hazırlamaları gerekmektedir:

  1. C1 Davetiyesi (Aslı)
  2. Vietnam vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve ıslak imzalı)
  3. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport aslı
  4. 2 adet beyaz fon üzeri biyometrik fotoğraf (güncel)
  5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  6. Otel ve uçak rezervasyonu
  7. Seyahat sağlık sigortası