Vietnam ve Türkiye arasında THY ile direkt uçuş

Türk Hava Yolları, 27 Haziran 2016 tarihinden itibaren Ha Noi / Ho Chi Minh Şehri ile İstanbul arasında 279 koltuk Airbus A330 / 300 uçağı ile haftada 5 direkt uçuşa başlayacak. Bu Vietnam ve Türkiye arasındaki ilk direkt hava yolu ulaşımı olacak.

Bu bilgi, 23 Mart 2016 tarihinde Ha Noi’de düzenlenen lansman etkinliğinde Türk Hava Yolları tarafından resmen açıklandı.

Türkiye Vietnam ulaşım

Etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Olağanüstü ve Başbakanlık Koordinatörü Akif Ayhan, Türk Hava Yollarının uçuşların işletilmesinin Vietnam ve Türkiye arasındaki kültürel değişim, ekonomik kalkınma ve turizm işbirliğinin kolaylaştırılmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Etkinlikte, Vietnam Ulusal Turizm İşletmeciliği (VNAT) ve Türk Hava Yolları temsilcileri, e-pazarlama yoluyla turizm tanıtım işbirliği konusunda bir mutabakat anlaşması imzaladılar. Buna göre, VNAT ve Türk Hava Yolları, Viet Nam turizmini Güneydoğu Asya’da cazip bir hedef olarak popüler hale getirmek için e-pazarlama faaliyetlerini destekleyecek; Vietnam’a daha fazla uluslararası turist çekmeye zorlamak; Kamu ve özel sektörler arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve tanıtım faaliyetleri için sosyal kaynakları harekete geçirmek.