Vietnam Vizesi

vietnam vizesi Vietnam, Türk vatandaşlarından pasaport türlerine bağlı olarak vize talep etmektedir. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahipleri pasaportlarında geçerli bir Vietnam vizesi yok ise ülkeye giriş yapabilmek için vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah(diplomatik) pasaport sahibi Türk vatandaşları ise Vietnam’a yapacakları seyahat 180 gün içinde 90 günden daha kısa olmak koşuluyla vizeden muaf tutulmaktadır.

Vietnam vizesi neden zor?

Türk vatandaşları için Vietnam vizesi almak, bir çok ülkeye vize almaktan daha zordur. Bunun sebebi Vietnam’ın kapıda vize veren bir ülke olmasıdır. Türk vatandaşlarının ise kapıda vize hizmetinden faydalanabilmesi için Vietnam Vize Onay Mektubu diye geçen bir evrağı daha önceden almış olmaları gerekmektedir. Vietnam bu evrağı sadece Türkiye’den ve diğer bazı ülkelerden talep etmektedir.

Vietnam vize ücreti 2018

Vietnam vize ücreti başvuru yapılan vize türüne ve başvuru şeklinin ekspres ya da normal olmasına göre değişmektedir. Seyahat amacınıza uygun olan vize türüne göre güncel vize ücretlerini öğrenmek ve destek almak için bize 0312 419 09 22 numaralı hattan ulaşabilirsiniz ya da iletişim formumuzu doldurarak temsilcilerimizin sizinle irtibata geçmesini talep edebilirsiniz.

Vietnam vizesi nereden alınır?

Vietnam vizesi için şahsi vize başvuruları sadece Ankara Vietnam Büyükelçiliği’nden kabul edilmektedir. Türkiye’de ikamet eden ve Vietnam vize başvurusu yapmak isteyen kişiler şahsi başvuruları için Vietnam Ankara Büyükelçiliği‘ne gelmek zorundadır. Eğer elçiliğe gelmeden başvuru yapmak isterseniz, Türkiye’nin her yerinden yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız sizin adınıza yerel turizm acentasından vize onay mektubu almaya, vize başvurunuzu ve takibini yapma yetkisine sahiptir.

Vietnam vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

  1. Vize başvurusunun seyahatinizden olabildiğince erken bir tarihte olması, başvurunuzun sonuçlanmasında yaşanabilecek bir gecikme durumunda mağduriyet yaşamamanız için tavsiye edilmektedir.
  2. Vize başvurusu yapılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir.
  3. Pasaport 10 yıldan daha eski olmamalı ve pasaportun vize bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olmalıdır.
  4. 18 yaşından küçük olan başvuru sahiplerinin başvuruları anne ve baba tarafından veya yasal vasi aracılığıyla yapılmalıdır.
  5. Yıpranmış bir pasaportla yapılacak vize başvurusu, Büyükelçilik tarafından onaylansa bile ülke sınırlarına giriş esnasında kontrol birimleri tarafından geri çevrilebilir.
  6. Vize başvurunuz Büyükelçilik tarafından reddedilebilir. Başvurularınızın ret almaması için yetkili bir vize başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir.